NordNews
Avem ce spune

Atenție! Trageri de luptă în poligonul militar de la Bălți

Militarii Brigăzii numărul 1 de Infanterie Motorizată ,,Moldova” vor desfășura, miercuri, 7 decembrie, trageri de luptă din aruncătoare de bombe la Centrul de instruire militară al unității din municipiul Bălți. Antrenamentele fac parte din planul de instruire al Armatei Naţionale pentru anul 2022.
În acest context, Ministerul Apărării informează cetățenii municipiului Bălți, că începând cu ziua de marți, 6 decembrie, vehiculele implicate în aceste instruiri se vor deplasa din Brigada Infanterie Motorizată „Moldova” spre poligon.
Locuitorii orașului sunt rugați să nu-și facă griji atunci când vor observa, pe parcursul următoarelor zile, unități de transport ale Armatei Naționale deplasându-se pe străzi.
La fel, cetățenii  sunt îndemnați să se abțină de la distribuirea imaginilor cu tehnica militară în spațiul online, pentru a nu genera dezinformări.
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

"
"