Procuratura Anticorupție, în colaborare cu Serviciul Protecție Internă și Anticorupție al MAI, a descins astăzi în mai multe Birouri de Înmatriculare şi Stații de Testare a Transportului Auto din nordul R, Moldova, printre care se numără și municipiul Bălți.
Anastasia Mihalceanu, purtătorul de cuvânt al Procuraturii Anticorupție, a declarat pentru nordnews.md că au loc perchezițiil la Agenția Servicii Publice, care îi vizează pe angajații de la Birourile de Înmatriculare şi Stații de Testare a Transportului Auto din nordul țării.
„Astăzi au loc percheziții la Agenția de Servicii Publice care înmatriculează mijloacele de transport. Alte informațiii nu vă putem spune. Când perchezițiile vor fi încheiate, vom veni cu mai multe detalii”, a precizat Anastasia Mihalceanu.
Amintim că la începutul lui noiembrie au avut loc percheziții la Birourile de Înmatriculare şi Stații de Testare a Transportului Auto din centrul şi sudul ţării.
Descinderi la Birourile de Înmatriculare şi Stații de Testare a Transportului Auto din nordul republiciii

Articolul precedent
Суд приговорил турцких граждан за контрабанду героина из Афганистана в ЕС через Молдову
Următorul articol