NordNews
Avem ce spune

Studenții de la Facultatea de Jurnalism și Științe ale Comunicării de la USM au intrat în carantină

Ieri, 24 septembrie, studenții de la Facultatea de Jurnalism și Științe ale Comunicării (FJȘC) au fost informați că procesul de studii va trece din nou în regim online după prima săptămână de studii în regim mixt. Decizia a fost luată după confirmarea primului caz de COVID-19 în rândul studenților, scrie diez.md.

Contactată de echipa #diez, Ludmila Rusnac, prodecana FJȘC de la USM, ne-a confirmat faptul că procesul de studii în următoarele două săptămâni va fi organizat de la distanță, după ce o studentă a fost confirmată pozitiv cu COVID-19.

Prodecana ne-a mai comunicat că despre acest caz s-a anunțat aseară, la ora 21.00, din acest motiv celelalte facultăți încă n-au fost informate.

Studenților de la FJȘC li s-a recomandat să evite ieșirile în stradă sau contactul cu persoane străine.

 

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

"
"